English e-mail

Polski rss

Musimy żeglować czasem z wiatrem,
czasem pod wiatr, ale żeglować,
nie dryfować ani stawać na kotwicy.

Oliver Wendell Holmes

Najlepszą metodą przewidywania przyszłości
jest jej tworzenie.

Peter Drucker

Każda porażka jest szansą, żeby spróbować
jeszcze raz tylko mądrzej.

Henry Ford

DCF Dotacje – Consulting – Finanse to nowoczesna firma consultingowa, wyspecjalizowana w szeroko pojętym doradztwie dla biznesu. Działalność operacyjna, zarządzanie strategiczne czy dotacje unijne – jesteśmy do Twojej dyspozycji.

Kilkunastoletnie doświadczenie w branży consultingu pozwoliło nam dobrze zrozumieć potrzeby przedsiębiorców oraz członków zarządów spółek, gdy chodzi o wsparcie biznesowe. Właśnie to sprawiło, że zdecydowaliśmy się działać na własną rękę, koncentrując się na doradztwie dla małego, jak i dużego biznesu.

Dotacje – Consulting – Finanse: co oferuje Ci DCF?

DCF to szeroki zakres usług doradczych. Począwszy od sporządzania biznes planów, przez kompleksowe wyceny przedsiębiorstw, analizy rynkowe i finansowe, aż po pozyskiwanie unijnych dotacji, audyty czy realizację fuzji i przejęć… Bez względu na to, jak szerokiego wsparcia oczekujesz – nasi specjaliści zagwarantują Ci kompleksową opiekę. Ściśle współpracujemy z kancelarią prawną, firmą projektową oraz podmiotem zajmującym się wykonywaniem analiz środowiskowych. Dzięki temu, zakres naszych usług stale się poszerza, a nasi Klienci mają pewność, że otrzymują kompleksową opiekę finansową, która daje impuls do rozwoju i gwarantuje poczucie bezpieczeństwa.

Naszą skuteczność i profesjonalizm potwierdzają zarówno liczne referencje od Klientów i stale poszerzające się ich grono, jak i Certyfikat „Wielkopolska Jakość” za osiągnięcia w doskonaleniu zarządzania zgodnego z Modelem EFQM.

Siedzibą DCF jest Poznań. Firma ma swoje oddziały również w Warszawie i Nowej Soli. Do współpracy jednak zapraszamy Klientów z całej Polski. Zadzwoń lub napisz, by dowiedzieć się więcej!

 

Serdecznie zapraszamy Państwa do współpracy!

 

 

Aktualności

Pierwszy artykuł z cyklu o optymalizacji podatkowej w czasopiśmie „Controlling i Rachunkowość Zarządcza”
Data: 2017-03-09 12:00:02

W marcowym numerze „Controllingu i Rachunkowości Zarządczej” ukazał się artykuł pt. „Wynik finansowy a przepływy pieniężne – wstęp do optymalizacji podatkowej wyniku Finansowego”.  Traktuje on o możliwościach zarządzania wielkością zobowiązania podatkowego oraz o korzyściach jakie przynosi optymalizacja podatkowa, które poparte zostały przykładami z praktyki gospodarczej.  Artykuł stanowi wprowadzenie do kolejnego tekstu na temat optymalizacji podatkowej, który ukaże się niebawem w kolejnym numerze czasopisma. Fragment artykułu jest dostępny pod linkiem: http://www.dcfconsulting.eu/resources/page/file/Wynik%20finansowy%20a%20przep%C5%82ywy%20pieni%C4%99%C5%BCne.pdf
czytaj więcej

Kolejny artykuł w czasopiśmie „Controlling i Rachunkowość Zarządcza” autorstwa naszych doradców konsultingowych
Data: 2017-02-06 15:05:44

W lutowym numerze „Controllingu i Rachunkowości Zarządczej” pojawił się artykuł autorstwa dra Dariusza Stronki oraz Roksany Kołata zatytułowany „Due diligence finansowy przedsiębiorstwa sporządzany na potrzeby nabycia przedsiębiorstwa”.  Artykuł ten traktuje o due dilligence finansowym w kontekście wyceny przedsiębiorstwa na potrzeby przeprowadzenia transakcji kupna-sprzedaży. W artykule zaprezentowano, wraz z przykładami, newralgiczne punkty, na które należy zwrócić uwagę podczas przeprowadzania analizy przedinwestycyjnej przez firmę konsultingową. Serdecznie zapraszamy do lektury!
czytaj więcej

Akademia Controllingu i Rachunkowości Zarządczej – dr D. Stronka o planowaniu inwestycyjnym
Data: 2016-11-20 11:45:03

Akademia Controllingu i Rachunkowości Zarządczej to ogólnopolski, specjalistyczny kurs dla pracowników obszaru finansów, rachunkowości zarządczej i controllingu. 18 listopada odbyły się pierwsze zajęcia w ramach jednego z modułów Akademii, które zostały poprowadzone przez głównego doradcę ekonomiczno-finansowego firmy DCF – dr Dariusza Stronkę. Zakres tematyczny zajęć prowadzonych przez dra Stronkę obejmował metody oraz narzędzia stosowane przy planowaniu inwestycji. Warsztaty prowadzone w formule blended learning potrwają do 9 grudnia. Więcej informacji dostępnych…
czytaj więcej

Nasi specjaliści o tworzeniu biznesplanu dla różnych scenariuszy rozwoju otoczenia dla dwumiesięcznika „Finanse i Controlling”
Data: 2016-11-02 11:44:14

W najnowszym listopadowo-grudniowym numerze czasopisma „Finanse i Controlling” ukazał się artykuł autorstwa Roksana Kołaty i dr Dariusza Stronki. Biznesplan jest dokumentem wykonywanym w celach planistycznych, a więc służy spełnianiu jednej z podstawowych funkcji zarządczych – planowaniu. Ponieważ biznesplan jest z natury dokumentem długofalowym, prognozy finansowe tworzone na etapie planowania mogą być obarczone pewnym błędem. Determinuje to konieczność tworzenia prognoz dla różnych wariantów rozwojowych. Artykuł zatytułowany „Prognozy finansowe dla różnych scenariuszy…
czytaj więcej

„Wycena wartości kapitału ludzkiego na przykładzie agencji reklamowej RSS SA”- artykuł autorstwa K. Kołaty i dr D. Stronki w Controllingu i Rachunkowości Zarządczej
Data: 2016-10-03 11:42:39

Jako że funkcjonujemy w gospodarce opartej na wiedzy, kapitał ludzki jest współcześnie uważany za najważniejszy spośród zasobów, jakimi dysponują organizacje. W artykule pt. „Wycena wartości kapitału ludzkiego na przykładzie agencji reklamowej RSS SA” zamieszczonym w październikowym numerze czasopisma „Controlling i rachunkowość zarządcza” nasi specjaliści przedstawili stosowane metodologie wyceny kapitału ludzkiego. Ponadto w artykule zaprezentowano zastosowanie kosztowej metody szacowania wartości kapitału ludzkiego na przykładzie przedsiębiorstwa z branży marketingowej. Zapraszamy do lektury!
czytaj więcej

Pod naszym patronatem:

Partnerstwo merytoryczne:

Zaufali nam m.in.:

 • Gmina BYTOM
 • Szpital Specjalistyczny im. Jędrzeja Śniadeckiego w Nowym Sączu
 • Fundacja Agro-Mazowia
 • Sinersio Polska Sp. z o.o.
 • Sollus Sp. z o.o.
 • Great Food S.A.
 • Mysak Group Sp. z o.o. Spółka komandytowa
 • Ronar sp. z o.o. Czerwonak
 • RAMP sp. z o.o.
 • Górnośląska Agencja Promocji Przedsiębiorczości S.A.
 • Park Naukowo-Technologiczny "Euro Centrum" Sp. z o.o.
 • „HYBSZ” Sławomir Hybsz
 • Biuro Projektów Kolejowych w Poznaniu sp. z o.o.
 • Agro Transhandel sp. z o.o.
 • Global Partnership Management Institute
 • ORTEGA Sp. z o.o.
 • GEDE Sp. z o.o.
 • World Consulting Investment S.A.
 • Politechnika Poznańska
 • Wielkopolski Instytut Jakości
 • Dietsche Sp. z o.o.
DCF - Dotacje Consulting Finanse logo
World Trade Center
ul. Bukowska 12
60-810 Poznań
tel. (61) 22 54 338
fax. (61) 64 68 075
kom. 784 966 404
(w sprawie dotacji unijnych)
kom. 533 805 405
(w innych sprawach)
NIP: 777-32-31-248
REGON: 302411212

© by DCF Dotacje Consulting Finanse 2013. All right reserved. | Powered by RTPC.pl